X
تبلیغات
رایتل

روانشناسی

اجتماعی، سیاسی، مذهبی

پنج‌شنبه 27 مهر‌ماه سال 1391 ساعت 10:20 ق.ظ

12 دروغ که دیگر به خود نگویید(3)


بسم الله الرحمن الرحیم


5) شرایط هرگز بهتر نمی شود

هیچ انسانی در دنیا وجود ندارد که بدون اشتباهی با مسائل زندگی رو برو شود. برای  هر انسانی عصبانیت ،ناراحتی ، آزار خطا و زمین خوردن پیش می آید .این ها همه بخشی از زندگی هستند ،رویارویی با مشکلات ، آموختن ،نگرش و حل مشکلات . در گذر زمان این ها چیز هایی هستند که سر انجام آن چه باید باشیم را از ما  می سازند.

وقتی خودت را در تنهایی محبوس می بینی و نمی توانی خودت را از ظلمت رها کنی به خاطر داشته باش که آن ظلمت همانند مکانی است که بال  های کرم ابریشم در آن رشد می کندو پروانه می شود . امروز روز خوبی نیست این به این معنی نیست که فردا نمی تواند بهترین روز زندگیت باشد . فقط باید بخواهی تا به آن برسی.

6) شکست بد است!

گاهی باید بارها شکست بخوری تا سرانجام پیروز شوی .مهم نیست چند بار اشتباه کرده ای یا چقدر آرام به جلو می روی تو از تمام کسانی که تلاش نمی کنند جلوتر هستی.(توکل به خدا داشته باش)

            وقتی شکست می خوری آن چنان در گیر آن نشو که فرصت های بعدی را هم از دست بدهی . ایده هایی که به کار نمی آیند سنگریزه هایی هستند در مسیر ایده ای که به بار خواهد نشست .و به خاطر داشته باش شکست زمین خوردن نیست شکست یعنی زمین نشستن در حالیکه می توانی بلند شوی و ادامه دهی. همیشه سریع بلند شو و به راهت ادامه بده!

7) اتفاقات خوب بدون هیچ تلاشی رخ خواهند داد!

همانی هستیم که انتخاب  می کنیم باشیم! قرار نیست کسی ما را نجات دهد،خودت ناجی خودت باش قرار نیست چیزی به ما بدهند، باید بیرون بروی و آن را بدست آوری. هیچ کس جز خودت نمی داند چه می خواهی  و اگر به دستش نیاوری هیچ کس به اندازهی خودت شرمگین نمی شود. کلید خوشبختی را در جیب دیگران نگذار و منتظر نباش که دیگران زندگی رویائیت را بسازند. معمار ونگهبان شاد کامیت باش . هر چه بیشتر در مقابل گذشته و حال مسئول باشی به همان اندازه قادر خواهی بود آینده ی دلخواهت رابسازی.

 

8)گذشته ام 100 درصد گواه برآینده ام است

همه ما در برهه هایی  از زندگی اشتباه کرده ایم . گاهی به دیگران اجازه می دهیم از ما سوء استفاده کنند یعنی پذیرفته ایم که بی ارزش باشیم ، سنگفرش دیگران شده ایم از ما عبور کرده اند و به راحتی فراموش شده ایم. زیرا از هر یک از انتخاب های غلطمان نکته ای آموخته ایم . یاد گرفته ایم که به چه کسانی اعتماد کنیم و از چه کسانی روی گردان باشیم ،معنای دوستی را آموخته ایم بلدیم با دروغ گوها چگونه رفتار کنیم !و با دوستان مخلص چگونه کنار بیاییم. می دانیم چگونه خودمان باشیم میدانیم چگونه از افراد بزرگ و اتفاقات نیک در زندگیمان استقبال کنیم.اگر چه چیز هایی هستند که هرگز در نمی یابیم، اکنون برای دفعه بعد و آن چه در آینده رخ خواهد داد آماده تر هستیم.